Fotovõistlus: jaga magusaid hetki!

1710

Tordimeistrite liit kutsub koos pere või sõpradega küpsetama ja rõhutab maiustuse erilist rolli hoolimise näitamise vahendina.

Sel sügisel pöörab Tordimeistrite liit tähelepanu kookidele, tortidele, minikookidele, käsitöökommidele jt magusatele ampsudele kui suhtehoidmise abivahendile, ukseavajale ja sillaehitajale inimeste vahel.

Üha rohkem on ühiskonnas üksindust ja sellest tulenevaid vaimse tervise probleeme. Meie eesmärk on näidata maiust kui suhtehoidmise ja emotsionaalse heaolu loomise abivahendit. Sõbraga jagatud hetked on magusad!

Sünnipäevale tellitakse tort, et seda sõpradega jagada. Kui sõbrannad tahavad juttu ajada, kutsuvad nad teineteist kohvile ja koogile. Kui keegi tundub kurb, tuuakse talle „midagi head“ – tavaliselt midagi magusat. Moes on koos kokkamas ja küpsetatut nautimas käia, olgu siis sõbranna juures või mõnel organiseeritud kokkamisüritusel.

Koogiküpsetamine teeb mõne allika põhjal õnnelikuks. Eriti rõõmsad on need inimesed, kes küpsetavad teistele – endale jääb tegemise rõõm ning lisaks kaaslaste imetlus! Peale selle on teistele küpsetamine hea sõnatu kommunikatsiooni vorm. Läbi ajaloo on olnud kombeks külla minnes kaasa viia murranguliste sündmuste puhul küpsetisi, olgu siis tegu lapsesaamise või leinamisega. Ka on „midagi magusat“ üks parimaid viise öelda kellelegi aitäh. See on sõnatu viis väljendada äratundmist, et keegi inimene või grupp inimesi on sulle oluline.

Kampaania käigus viime oma Facebooki lehel läbi fotovõistluse, kuhu ootame fotosid küpsetistest, millega seostub jagamine, ja muidugi hetki ühisest küpsetamisest. Kampaania eesmärk ei ole kutsuda üles mõõdutundetule magusasöömisele, vaid rõhutada maiustuse erilisust ja sotsiaalset rolli.

Küpsetagem koos midagi head ja kinkigem magusaid hetki neile, kellest hoolime!

Vaata lähemalt, küpseta ja osale fotovõistlusel www.facebook.com/TordimeistriteLiit