Abiks torditellijale

1276

Mida võiks silmas pidada torditellija, kes soovib tellida tordi eraelamus tegutsevalt meistrilt.

Alati peaks kontrollima, kas meister tegutseb niisama oma lõbuks ja hobi korras või on ta teinud kõik selleks, et tegevus oleks korrektne ja ametlik. Korrektne tähendab seda, et torditegija on viinud end kurssi kõigi hügieeninõuetega, on kontrollinud üle iseenda tervise ning on aus nii enda kui tellijate vastu. Ametlikud tegijad vastutavad palju rohkem oma tegevuse üle ja ei jäta tellimusi täitmata.

Alati tasub eelistada Tordimeistrite Liidu tunnustatud torditegijaid. Tunnustatud tähendab  seda, et ta võib tegutseda köögis (koduköögis, kodu juurde ehitatud ettevõtlusruumides, üüritud ruumides või oma kohviku köögis), mis on VTA poolt tunnustatud ja kus on tagatud toidu käitlemiseks sobivad tingimused, tal on registreeritud ettevõte ja kehtiv tervisetõend.

Enne tordi tellimist võiks tellija mõelda järgmistele punktidele:

  • Palun ära võta tordi tellimist kergekäeliselt.
  • Tellimust sisse andes kirjuta infoks kohe, kui suurt torti soovid, millised on sisu- ja katte-eelistused, milliseid kaunistusi peale soovid, mis kuupäevaks ja kellaajaks oleks torti vaja.
  • Kui Sulle tundub hind kõrge, siis palun ütle seda kohe.
  • Palun ära jäta tegijat ootele kui oled hinnapakkumise saanud ja Sa leiad, et ikka ei soovi torti tellida. Anna oma otsusest palun esimesel võimalusel teada.
  • Pea kinni kokkulepitud üleandmise kellaajast.
  • Võimalusel ära jäta oma tordisoovi viimasele minutile.

Foto: Shutterstock